O nas

Pare słów

Edukacja najmłodszych słynie z … ukrywania. Pedagog, w czasie swoich działań, ukrywa jak najwięcej celów rozwojowych pod przykrywką zabawy, eksperymentów, doświadczania. Młody Człowiek nie jest świadomy, jak intensywnie właśnie się uczy.
My też ukrywamy!
Takim fundamentalnym, ukrytym celem naszej działalności, to dostrzeżenie… psa.
Psa, a nie maskotki.
Psa, a nie „idealnego przyjaciela”, który musi sprostać coraz to większym wymogom i funkcjom.
Psa, który ma swoje potrzeby, wady i zalety.
Psa, który potrzebuje nie tylko miski z jedzeniem i spacerów po osiedlu, ale także pracy, odpoczynku, swobody (…)
Psa, na którego spojrzymy z empatią i poszanowaniem do zwierząt.

Dogoterapeuta

Kamila Dembek

Zajęcia prowadzi pedagog wczesnej edukacji z uprawnieniami do pracy z dziećmi niepełnosprawnymi intelektualnie (oligofrenopedagog) oraz organizacji WWRD.
Posiada szerokie przygotowanie dogoterapeutyczne oraz tytuł Trenera Profilaktyki Pogryzień. Dodatkowo zajmuje się pracą z psami z zakresu szkolenia i behawiorystyki.
Łącząc oba zawody, stara się tworzyć zajęcia jak najbardziej edukacyjne, rozwijające i ciekawe, a przy okazji bezpieczne i empatyczne w stosunku do psów.
Przez kilka lat pracowała, jako nauczyciel w oddziałach przedszkolnych, współtworzyła zespoły WWR i IPET, a także objęła stanowisko dyrektora pedagogicznego w Żłobku Kic-Kic.
Dogoterapią zajmuje się od 2002r i obecnie sama już szkoli i wspiera przyszłych pedagogów i dogoterapeutów. 

Gdyby wierzyć, że właściciel upodabnia się do swoich psów i na odwrót – to Pani Kamila ma ogrom energii i entuzjazmu od Kicza, cierpliwość i delikatność od Vivi i nadmiar chęci, emocji i wiecznego dziecka w sobie – od Milki 🙂

 

Psy

Reszta zespołu

Dogoterapia i kynoterapia Gdańsk, Trójmiasto | Szczęśliwy Koniec Smyczy
Kicz

Najstarsze Futro, największe wyzwanie. Psi facet o ogromnej ilości radości, energii, entuzjazmu i chęci. Chęci do wszystkiego. Jest zawsze tam, gdzie coś się dzieje. Bardzo dużo myśli i kombinuje w czasie pracy. Jest wybitnie wyznaniowym psem, ale zna swoje zasady i możliwości. Jeśli przeszkoda jest zbyt duża, momentalnie się wycofuje. Pracuje na swoich konkretnych warunkach. Towarzyszy nam w zajęciach z dziećmi starszymi i terapii 1:1, gdzie może być w ciągłej pracy i aktywności, a jego temperament jest atutem, a nie trudnością.

Dogoterapia i kynoterapia Gdańsk, Trójmiasto | Szczęśliwy Koniec Smyczy
Vivi

Futro młodsze. Psia arystokratka ponad miarę. Stonowana, wyciszona, bardzo wyrozumiała i zdystansowana przy nowych kontaktach. Pracuje dla swojego Przewodnika, dla naszej niesamowitej relacji, z pełną ufnością i oddaniem. Nie narzuca się, ale z ogromną cierpliwością wyczekuje na gotowość Dziecka. Najlepiej czuje się w pracy z młodszymi grupami, gdzie jej aktywność nie jest najważniejsza, za to bardzo chętnie wspiera, towarzyszy i motywuje Dzieci do wszystkich działań.

Dogoterapia i kynoterapia Gdańsk, Trójmiasto | Szczęśliwy Koniec Smyczy
Milka

Nasz Dzieciak. Najmłodsze Futro, które jest zupełnie inne, niż przewidywały plany. Ilość radości, jest proporcjonalna do ilości kłaków. Przy tym bardzo delikatna, czuła, o dziecięcym jeszcze rozumku i nadmiarem emocji. Chętnie poznaje nowości, uczy się zawzięcie i powoli odnajduje swoje mocne strony. Obecnie zaczyna prace w zajęciach 1:1 i daje nam znać, w jakich warunkach czuje się najbardziej komfortowo.

Opinie

Inni o nas

Joanna Klikowicz
Joanna Klikowicz
Czytaj więcej
Dzięki Dogoterapii w przedszkolu, moja Zuzia przestała panicznie bać się psów, co więcej teraz chce jednego do domu 🙈
Sylwia Ferra
Sylwia Ferra
Czytaj więcej
Pani Kamila pracuje z pasją, wielką kreatywnością i poczuciem humoru! Ocena 6++♥️
Ivonka Sinkiewicz
Ivonka Sinkiewicz
Czytaj więcej
Jestem pełna podziwu dla pracy Pani Kamili i Vivi. Pani Kamila pracuje z pasją, niesamowitą energią i z zapałem. Przedszkolaki moje zachwycone, jak i reszta naszych grup. Miło współpracować z Panią już drugi rok. Dogoterapia przeprowadzona na najwyższym poziomie.Sówki już nie mogą doczekać się kolejnego spotkania 🙂 pozdrawiamy i polecamy z całego serduszka ❤️
Poprzedni
Następny